Mistrovství ČR juniorů 2017, 3.místo

05.08.2017

90. Pardubická juniorka - MČR dorostu. Na MČR dorostu jsem se kvalifikovala výhrou na přeboru Prahy. Jako nenasazená jsem musela hrát předkolo a byla nalosovaná do horní poloviny pavouka, kde byla většina favoritek. První kolo proti T. Pluhařové jsem se rozehrávala a proto to byl nejslabší výkon z celého turnaje, ale vyhrála jsem 7:6(6),7:6(2) a postoupila dál, kde mě čekala nasazená I. Šebestová. S ní jsem podala velmi dobrý výkon a došla si pro vítězství 6:0,6:3. Mezi nejlepšíma šestnácti jsem narazila na K. Hájkovou ze Sparty, která byla 4. nasazená. Zápas jsem mohla vyhrát ve dvou setech, kdyby mi neutekla koncovka prvního setu a následně prohrála 4:6. Dokázala jsem dál koncentrovat a vyhrát další dva sety 6:3,6:4. V boji o semifinále jsem nastoupila proti V. Nikolovové. Hrála jsem aktivně a chodila si pro míče, diktovala jsem hru. Po dobře odehraném zápase jsem vyhrála 6:2,4:6,6:3. V semifinále jsem hrála proti 1. nasazené a největší favoritce J. Markové. Odehrála jsem dobrý zápas a k zisku prvního setu mi chyběl jeden brejk. Soupeřka měla lepší servis, kterým si dost pomáhala, jinak to byl velmi vyrovnaný zápas, který jsem bohužel prohrála 4:6,0:6. Třetí místo na nejprestižnějším turnaji juniorů v Čechách je výborný výsledek a velmi cením si ho.