Počátky a trenérský tým

Mirko Lekić

Tenis jsem začala hrát v pěti letech s taťkou pod vedením Mirko Lekiće, uznávaného československého metodika tenisu. S panem Lekićem, kterému mimo jiné především vděčím za svůj jednoručný backhand, jsem trénovala do svých jednácti let, než jsem se přes zimní období začala pravidelně připravovat v Bradentonu na Floridě. 

Pavel Složil

V Naples na Floridě jsem dost často trénovala s Pavlem Složilem. Moc jsem se na tráninky těšila, hraní s ním bylo vždycky velmi zábavné ale vždy v tempu. S nikým jsem nikdy nenašla takový hitting rytmus jako s ním. Velkým zážitkem a inspirací pro mě také byly jeho "čtvrteční" exhibice s legendami a veterány světového tenisu, které pravidelně pořádal. 


Aleš Kodat

V tenisovém růstu mi také velmi pomohl Aleš Kodat, který nám jako teamu [ já a taťka -)) ] dal plno důležitých rad, pomohl mi s technikou a mohli jsme využívat zázemí jeho akademie. 

Při trénincích v mém "domovském" klubu na Štvanici (I. Čltk Praha) se mi věnují Jiří Hřebec a Jaroslav Jandus.

Setkání s Nickem Bollettierim

S Nickem

jsem měla tu čest se setkat několikrát, díky tomu, že v Bradentonu bydlíme kousek o sebe. K prvnímu setkání došlo v "našem" klubu v Bradentonu, kam byl Nick pozván na exhibici, bylo mi tenkrát 10, začínala jsem více vnímat tenis a takový Guru světového tenisu se mi normálně věnoval a ptal se mi jak mi to jde v tenise ...

K druhému setkání došlo po tom, co jsem ho oslovila na golfovém hřišti, které přiléhá k jeho akademii. Nabídl mi, že se podívá na můj "tenis" a pozval mě na druhý den k sobě do akademie. Pamatuji si, že jsme tenkrát trénovali na "jeho¨ kurtu v hale, bylo to jak tenisová maturita, prošel se mnou všechny údery a pak se ptal kdo mě trénuje, taťka to tenkrát "hodil" na ségru Moniku. 

Nick jí hned nabídl práci pro akademii jako traveling coach :-)... Pak jsme se potkali ještě několikrát, jak v jeho akademii, tak u nás na golfovém hřišti, nebo na turnajích na Floridě. Vždycky byl velice přátelský a motivující, chovám k němu za to co udělal pro věc tenisu a zejména jakou formou velikou úctu!

Týden s Thomasem Högstedtem

Toto osudové setkání mi otevřelo oči k profesionalismu, stojí za ním velká náhoda, ale zároveň také moje dlouhodobá usilovná činnost v tenise.

Thomas mi dal plno rad, které do teď používám, pomohl mi i s "fyzičkou".

On je skutečnou trenérskou ikonou v ženském tenise. Nejvíce na něm obdivuji jeho zapálenost pro tennis a schopnost motivovat hráče k maximálnímu výkonu.

Bylo to pouze krátké období co se mi mohl věnovat, ale pro mě to znamenalo velké povzbuzení do dalších let. Díky Thomasi!

USTA

Turnaje v Americe

V dorosteneckém věku jsem se prosadila i ve veliké konkurenci v USA, kam jsem v zimě jezdila pravidelně trénovat. Z nejproslulejší tenisové akademie na světě IMG Nicka Bollettieriho na Floridě jsem si přivezla poháry za 1. a 2. místo. Na největším mezinárodním juniorském turnaji Orange Bowl v Miami jsem se probojovala z kvalifikace do hlavní soutěže mezi nejlepší juniory na světě.

TRE KRONOR

Hraní za Švédsko

Když pobývám ve Švédsku, trénuji v tenisovém klubu HTK Helsingborg, kde mi vycházejí velmi vstříc, je tam výborná atmosféra, vždy se tam moc těším.

V žákovských letech jsem pravidelně hrála ve více kategoriích nejprestižnější švédský turnaj známý jako "Kalle Anka" (Kačer Donald), který v minulých letech vyhrál Björn Borg, Stefan Edberg nebo Mats Wilander . Pokaždé jsem postoupila z oblastního kola na krajský přebor.

V roce 2016, jako juniorka, jsem vyhrála švédský ženský národní turnaj elitního okruhu "Sommartour" v Ystadu.

Doufám, že se mi již brzy splní sen hrát za Švédsko Fed Cup.


Pardubická juniorka

3. místo na Mistrovství České republiky juniorů

Letos v květnu (2017) jsem vyhrála pražský přebor dorostu a následně se probojovala do semifinále Mistrovství České republiky v dorostu na Pardubické juniorce.

WTA

Rankings

Mezinárodní ženské turnaje ITF jsem začala hrát jako patnáctiletá. Letos (2017) se mi podařilo uhrát 7 bodů WTA. Aby se mi aktivoval světový žebříček WTA v singlu, potřebuji uhrát ještě jeden bod. 

V lednu 2018 na turnaji v americkém Saddlebrooku jsem postoupila z kvalifikace do hlavní soutěže a tím jsem udělala poslední krok k získání žebříčku WTA!